„Enamiku puhul on tegemist olemasolevate kohalike kaupluste teenusevaliku täiendamisega. Eriti rõõmustav on aga see, et toetusvõimalus on pannud päris mitmes kohas inimesi mõtlema ka uute külapoodide avamisele,“ ütles Kiisler.

Kiisleri sõnul olid taotlejatel jäetud suhteliselt vabad käed väljamõtlemaks, milliseid teenuseid oma poes lisaks tavapärasele toidu- ja esmatarbekaupade müügile pakkuda.

„Eesmärk oligi see, et tehtaks just neid asju, mille järele kohapeal kõige suurem vajadus on,“ selgitas ta. Teenusteks, mida kõige rohkem soovitakse toetuse abiga pakkuma hakata, on internetipunkti rajamine või WiFi-leviala loomine. Nende teenuste pakkumist nõuavad ka programmi reeglid. Lisaks on esitatud taotlusi paljude muude teenuste, näiteks kauba kojuveo, toitlustuskoha või juuksuri käivitamiseks.

Lõppenud taotlusvooru esitati 39 taotlust 25-lt taotlejalt, toetust soovitakse 550 000 eurot. Enim taotlusi (20) laekus Võrumaalt, Valgamaalt esitati 11 ja Põlvamaalt 8 taotlust.

Tänavuse taotlusvooru eelarve on 300 000 eurot. Aprillis toimub taotluste tehniline läbivaatus ning sisulise hindamise viib regionaalministri poolt moodustatav komisjon läbi maikuus.

Toetust said taotleda kõik äriühingud, füüsiliselt isikust ettevõtjad ning vabaühendused, mis ei ole avaliku sektori valitseva mõju all. Toetust antakse uute teenuste käivitamisega seotud kulude osaliseks hüvitamiseks, nii praeguste ettevõtjate teenustevaliku laiendamise kui ka täiesti uute teenuskeskuste rajamise korral.