11. jaanuaril koputati Türi linnas korteri uksele, kaks meest esitlesid end rahvaloendajatena ning üritasid korterisse tungida. Korterielanikul õnnestus uks kinni suruda.

13. jaanuaril helistati Viljandis ühe inimese mobiiltelefonile ning end rahvaloendajaks nimetades küsiti, kas majas elab 15-74-aastaseid meesterahvaid. Kõne vastu võtnud inimene talitas õigesti ega öelnud helistajale oma nime.

Rahvaloenduse välitööde juht Maris Post rõhutas, et enne 16. veebruari mitte ühtegi rahvaloendajat ringi ei käi. „Oluline on jätta meelde, et meie rahvaloendajad esitavad inimesi külastades alati Statistikaameti välja antud pildiga töötõendi ning kannavad rahvaloenduse sümboolikaga salli ja sinist kohvrit,” selgitas Maris Post. „Kõige parem on aga osaleda rahvaloendusel internetis, seda saab teha vaid jaanuarikuu jooksul.“

Politsei soovitab igalt ukse taha ilmunud kahtlaselt inimeselt küsida ametitõendit. Igal ehtsal ametiisikul, kaasa arvatud rahvaloendajal ja politseinikul, on see alati kaasas. Samuti ei maksa anda igale küsijale, ei ukse taha tulijale ega telefoni teel oma isikuandmeid. Igast sissetulijast ei ole vaja küll politseile teada anda kuid kui hinge jääb kahtlus, tasuks siiski ühendust võtta ja oma tähelepanekutest rääkida, kirjeldada isikuid ning anda auto registreerimisnumber.

Rahvaloendajad külastavad kodusid ajavahemikus 16. veebruarist kuni 31. märtsini.