Kukke tuletas meelde, et lõpphind tarbijale sõltub paketitüübist, tarbimiskogusest, lepinguperioodi pikkusest, lepingu sõlmimise hetkest, makseviisist, püsikliendistaatusest ja muudest teguritest.

Energiaturg.ee kontrollib portaalis esindatud müüjate hinnapakettide ajakohasust iga päev ning lisab uued müüjad jooksvalt oma süsteemi.

Esimese nädalaga kogus Energiaturg.ee ligi 42 000 külastust ning eratarbijatelt laekus ligi 150 küsimust turu avanemise kohta. Näiteks millest koosneb elektriarve, kuidas käib börsihindade arvutamine erinevate arvestitega, kust saab jälgida börsihinna muutusi, kuidas käib ühistutel avatud turul energia ostmine, kes peab elektrimüüjat teavitama lepingu lõpetamisest ja palju muud. Neile ja teistele küsimustele leiab nüüd ja edaspidi vastused Energiaturg.ee portaalis.

Tänase seisuga on portaalis kolme ettevõtte, 220 Energia, Eesti Energia ja Elektrumi, hinnapaketid, kuid era- ja äritarbijatele mõeldud Energiaturg.ee’sse on kavas koondada kõikide elektrimüüjate avalikustatavad hinnapaketid. Detsembris saab valmis portaali järgmine etapp, mis teeb võimalikuks Energiaturg.ee portaalis ka elektrilepingute sõlmimise.

Elektrimüüja vahetamisel tuleb valik teha 10. detsembriks 2012, nii et klient saaks hakata valitud müüjalt elektrit ostma alates 1. jaanuarist 2013. Samas säilib vahetusvõimalus ka hiljem, kuid tarbijal tuleb arvestada, et müüjavahetuse protsess kestab 21 päeva ja müüjavahetus toimub kalendrikuu vahetumisel, lisaks võib täiendav aeg kuluda eelmise lepingu lõpetamisele.