Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Urve Stroom:

Puhkuste ajakava on pooltele siduv seni, kuni seda pole muudetud kas poolte kokkuleppel või kui selle muutmine on tingitud tööandja poolt töökorralduse hädavajadusest, mida ei olnud võimalik ette näha, või on töötajal õigus põhipuhkust edasi lükata, katkestada või enneaegselt lõpetada tema isikust tuleneval olulisel põhjusel.

Seega jääb töötaja puhkusegraafikus ette nähtud ajal puhkusele ja puhkusetasu tuleks välja maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kui tööandja ja töötaja ei ole leppinud kokku teisiti.

Kui tööandja ei täida seadusest tulenevat kohustust õigeaegselt on töötajal puhkusetasu kui rahalise kohustuse maksmisega viivitamise korral õigus nõuda viivist VÕS-s sätestatud tingimustel ja korras. Võimaluse korral tuleks töötaja ja tööandja vahelisest töösuhtest tekkinud lahkarvamus lahendada töötaja ja tööandja kokkuleppel, mis ei võta pooltelt õigust pöörduda töövaidluse lahendamiseks töövaidlusorganisse.

Individuaalseid töövaidlusi lahendavad töövaidluskomisjon ja kohus. Pöördumisel tuleb arvestada, et töövaidluskomisjonis ei lahendata vaidlusi rahaliste nõuete üle, mis ületavad 10 000 eurot.